Wydarzenie roku 2017

Rok 2017 obfitował w wydarzenia, które zapiszą się w historii GieKSy. Które z nich uważasz za najważniejsze? Wybierz!

Awans piłkarek GKS-u do 1 ligi

Piłkarki GieKSy to prawdziwy fenomen. Rok 2017 r. przyniósł im kolejny sukces w postaci awansu do 1 ligi. Katowiczanki grały nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Co najważniejsze, nasze zawodniczki wcale nie zamierzają na tym poprzestać. Jesień zakończyły w fotelu lidera tabeli i celują w awans do ekstraligi.

Fusbalowe Derby Ślonska GKS – Ruch

To był mecz, na jaki kibice w Katowicach czekali przez długich 14 lat. Nic dziwnego, że wszystkie bilety na ligowe spotkanie piłkarzy GKS-u Katowice z Ruchem Chorzów zostały wyprzedane. Spotkanie toczyło się przy fantastycznym dopingu całego stadionu. Szkoda tylko, że wynik uzyskany na boisku był słabszy od otoczki całego meczu. Szansa na rewanż już na wiosnę.

Marcin Janicki prezesem GKS-u

Decyzją Rady Nadzorczej GKS GieKSa Katowice S.A. obowiązki Prezesa Zarządu Klubu w listopadzie objął Marcin Janicki. Z GieKSą związany jest od 2013 r. Jako wiceprezes spółki z powodzeniem budował m.in. Klub Biznesu. Teraz spoczęła na nim odpowiedzialność za cały wielosekcyjny GKS. – Chcę, aby każdy kto jest zaangażowany w GKS poczuł dumę z tego projektu – zapowiedział prezes Janicki.