Hokeista roku 2022

Wybierz najlepszego hokeistę GKS-u Katowice w 2022 roku!

Bartosz Fraszko

Od dawna wiedzieliśmy, że to napastnik największego formatu w Polskiej Hokej Lidze. Prawdziwą skalę jego talentu i możliwości poznaliśmy w meczach Hokejowej Ligi Mistrzów, gdzie błyszczał jak czołowi europejscy gracze. W obecnym sezonie zdominował rywalizację w punktacji kanadyjskiej PHL, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek.

John Murray

Mistrzostwo Polski GKS-u Katowice to w olbrzymiej mierze jego zasługa. W decydujących meczach sezonu osiągnął wybitną formę i okazał się prawdziwą zmorą rywali, na dobre zamurowując bramkę GieKSy. Z równie dobrej strony pokazał się w barwach reprezentacji Polski, której pomógł w osiągnięciu awansu do wyższej dywizji.

Grzegorz Pasiut

Kapitan i lider drużyny, która wywalczyła dla Katowic mistrzostwo Polski. To jego gole i asysty stanowiły klucz do zdobycia upragnionego złota. Prawdziwą perłą był gol strzelony w dogrywce meczu z ZSC Lions Zurych, który zapewnił historyczny triumf w Hokejowej Lidze Mistrzów. Związał się z GieKSą wieloletnim kontraktem, potwierdzając tym samym, że Katowice to jego miejsce na ziemi.