Wydarzenie roku 2023

Rok 2023 obfitował w wydarzenia, które zapiszą się w historii GieKSy. Które z nich uważasz za najważniejsze? Wybierz!

Mistrzostwo Polski hokeistów

Hokejowa GieKSa po raz kolejny pokazała, że nic nie jest jej w stanie złamać. Drużyna pod wodzą Jacka Płachty zaprezentowała swój najlepszy hokej w fazie play-off Polskiej Hokej Ligi i pokonała w drodze do finału kluby z Jastrzębia-Zdroju i Krakowa, by w decydującej serii nie dać żadnych szans na końcowy triumf GKS-owi Tychy. Katowiczanie zrobili to niesieni fanatycznym dopingiem fanów, z którymi potem długo fetowali ten pamiętny sukces.

Mistrzostwo Polski piłkarek

Kobieca GieKSa zapisała się złotymi zgłoskami w historii futbolu nie tylko w Katowicach, ale i całej Polsce. Zespół pod wodzą trener Karoliny Koch pokonał najważniejszych rywali w drodze do tytułu i zasłużenie sięgnął po mistrzostwo Ekstraligi Kobiet. Drużyna piłkarek GKS-u stworzyła kolektyw o imponującej sile i charakterze, czym zyskała olbrzymie grono nowych fanów i sympatyków.

Hetman GKS zwycięzcą Superligi

Szachiści z Katowic po raz kolejny potwierdzili swoje olbrzymie umiejętności, tym razem w rozgrywkach szachów szybkich. W pierwszej rundzie Superligi Rapid Hetman GKS Katowice notował lepsze i gorsze występy, natomiast w fazie finałowej turnieju nie dał on żadnych szans rywalom z Bydgoszczy i Wrocławia, wygrywając pierwszą, historyczną edycję Superligi.