Wydarzenie roku 2020

Rok 2020 obfitował w wydarzenia, które zapiszą się w historii GieKSy. Które z nich uważasz za najważniejsze? Wybierz!

Awanse "Młodej GieKSy"

Drużyna trampkarzy starszych z rocznika 2006 wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów U15. Zawodnicy „Młodej GieKSy” najpierw w imponującym stylu zwyciężyli w Lidze Wojewódzkiej, wygrywając 13 z 14 spotkań, a potem równie dobrze poradzili sobie w barażach. Awansem do CLJ U15 mogą pochwalić się także piłkarki „Młodej GieKSy”, które wygrały wszystkie mecze w sezonie. A to nie koniec, bo zawodniczki Akademii wywalczyły także mistrzostwo Polski w futsalu.

Powrót historycznych pamiątek do Klubu

To był ważny rok dla pielęgnacji historycznego dorobku GKS-u Katowice. Klub oficjalnie porozumiał się ze stowarzyszeniem Górniczy Klub Sportowy „Katowice” w sprawie przejęcia wielu cennych pamiątek. Co więcej, dzięki zaangażowaniu 64 kibiców GieKSy związanych ze Stowarzyszeniem Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" do Klubu powróciły historyczny sztandar, a także pamiątkowa figura Św. Barbary.

Zbiórka kibiców GieKSy dla szpitali

Rok 2020 upłynął pod znakiem walki z pandemią. W pomoc dla szpitali zaangażowali się oczywiście także niezawodni kibice GieKSy. Na wsparcie dla katowickich placówek zebrano blisko 40 tysięcy złotych. W efekcie do szpitali trafiło w darze mnóstwo niezbędnego sprzętu. Równie cenne było wsparcie fanów w ramach akcji #trójokolorwakrew.