Wydarzenie roku 2018

Rok 2018 obfitował w wydarzenia, które zapiszą się w historii GieKSy. Które z nich uważasz za najważniejsze? Wybierz!

Awans piłkarek do Ekstraligi

Żeńska drużyna dokonała niebywałej sztuki wywalczając w ciągu trzech lat trzy awanse. Tym samym katowiczanki w najszybszym możliwym tempie przemierzyły drogę z 3 ligi do ekstraligi. Swój historyczny awans do grona najlepszych przypieczętowały niezapomnianą wygraną 15:0 na Bukowej. Piłkarki GieKSy w pełni zasłużyły na tytuł „ekstradziołszek”.

Wicemistrzowie Polski w finałach Pucharu Kontynentalnego

To był rok hokejowej GieKSy! Nasi zawodnicy grali jak z nut, a ich fenomenalne postawa sprawiła, że „Satelita” pękał w szwach. Zdobycie wicemistrzostwa Polski otworzyło furtkę do gry w Pucharze Kontynentalnym. Sukces „misji Belfast” i awans do finałów tych rozgrywek na trwałe zapisze się w historii całego katowickiego sportu.

Ósme mistrzostwo Polski szachistów

Szachiści Wasko HETMANA GKS Katowice to prawdziwi dominatorzy. W tym roku po raz ósmy w historii i po raz czwarty z rzędu wywalczyli drużynowe mistrzostwo Polski. Grająca pod szyldem GieKSy elita polskich szachów nie ma po prostu równych sobie w kraju.

Premiera „Dekady GieKSy”

W dniu 54. urodzin klubu swoją uroczystą premierę miał film Michała Muzyczuka o historii GKS-u Katowice. „Dekada GieKSy”, która przypomniała największe triumfy katowickich piłkarzy, wzbudziła uznanie widzów. Wysoka wartość artystyczna filmu sprawiła, że doczekał się on nie tylko wydania na DVD, ale także pokazu na Festiwalu Filmów Piłkarskich oraz emisji w Telewizji Polskiej.