Piłkarz roku 2022

Wybierz najlepszego piłkarza GKS-u Katowice w 2022 roku!

Rafał Figiel

Generał środka pola i wzorowy realizator myśli szkoleniowca na boisku. W rundzie jesiennej obecnego sezonu zanotował 5 asyst drugiego stopnia, co podkreśla jego rolę zawodnika, od którego mają zaczynać się akcje bramkowe GKS-u. Jest jednym z najbardziej doświadczonych i najrówniej prezentujących się piłkarzy w składzie GieKSy, z czego z powodzeniem korzysta cała drużyna.

Arkadiusz Jędrych

Od kilku sezonów stały punkt wyjściowego składu GKS-u Katowice. Kapitan drużyny i jej ostoja. Jego obecność na boisku gwarantuje całemu zespołowi spokój w defensywie. Dla rywali z kolei stanowi jedną z największych przeszkód do pokonania. Każdy bramkarz ceni sobie, gdy ma przed sobą obrońcę o takiej powtarzalności i pewności siebie. Do tego wszystkiego pewny egzekutor rzutów karnych.

Dawid Kudła

Zdecydowanie jeden z najlepszych bramkarzy rundy jesiennej bieżącego sezonu Fortuna 1 Ligi. Wiele razy ratował GKS Katowice z opresji i znacząco przyczynił się do tego, że GieKSa jest jedną z najrzadziej tracących bramki drużyn ligi. Warto zwrócić uwagę, że w aż ośmiu meczach minionej rundy zachował czyste konto. Ślązak z krwi i kości dba w szatni o dobrą atmosferę.