Siatkarz roku 2018

Wybierz najlepszego siatkarza GKS-u Katowice w 2018 r!

Karol Butryn

Laureat Złotego Buka dla najlepszego siatkarza 2017 roku. Bez wątpienia jedna z czołowych postaci siatkarskiej GieKSy, jak i całej ligi. To na nim spoczywa największa odpowiedzialność za zdobywanie punktów podczas meczów. Postrach blokujących oraz przyjmujących, gdyż oprócz mocnych ataków dysponuje również atomową zagrywką. W najważniejszych momentach potrafi przechylić szalę zwycięstwa na korzyść GieKSy.

Marcin Komenda

Dołączył do drużyny przed sezonem 2017/18 i szybko stał się jej podstawowym ogniwem. Dowodem tego było chociażby pięć statuetek MVP dla najlepszego zawodnika spotkania. Jego umiejętności dostrzegł również selekcjoner Vital Heynen, który powołał go do reprezentacji Polski. Marcin Komenda wystąpił w meczach Ligi Narodów i potwierdził w nich, że jest jednym z najlepszych rozgrywających młodego pokolenia.

Bartosz Mariański

Libero siatkarskiej GieKSy spędza w Katowicach już czwarty sezon. Z każdym rokiem staje się coraz bardziej dojrzałym siatkarzem i dzisiaj należy do czołówki zawodników na swojej pozycji w Polsce. Jego atutem jest perfekcyjne przyjęcie, ale popularny „Marian” niejednokrotnie popisywał się również nieprawdopodobnymi obronami, które potrafiły zmienić losy setów, a nawet meczów.